יוגלה / לבריאות / האם מסוכן לעשות יוגה
 

האם מסוכן לעשות יוגה

יוגה הינה תורה עתיקה ולמעשה מדובר בעולם שלם המאפשר למי שמתרגל לעשות שילוב של עבודה גופנית על חיזוק הגוף, עבודה על יציבות ושיווי משקל יחד עם עבודה פנימית על הנפש שלנו. במהלך השנים התפתחו כל מיני זרמים של יוגה ויש המון שיטות לעשות ולתרגל יוגה.

 

תרגול יוגה מסייע לנו לאזן את הגוף בכל פעם מחדש ולהנות מגוף בריא יותר גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית. שאלות רבות עולות בהקשר של תרגול יוגה כמו למשל באיזו תדירות מומלץ לתרגל, באיזו שעה ביום הכי טוב לתרגל וכן שאלה אחת חוזרת על עצמה שוב ושוב בעיקר בקרב מתרגלים מתחילים והיא האם מסוכן לעשות יוגה.

 

אז התשובה לכך הינה מעט טריקית שכן מצד אחד לא מסוכן לתרגל יוגה אבל מצב שני חשוב לשים לב לדרך שבה מתרגלים, אחרת זה כם עלול להיות מסוכן. לעתים הבעיה הינה בדרך שמתרגלים יוגה שכן אנשים נוטים לחשוב שיוגה זו תחרות ומכניסים לתרגול אגו והרי מטרתה של היוגה הינה לנקות את האגו.

 

כאשר מחמירים עם התנוחות ומבצעים אותן בצורה אקסטרימית מבלי להקשיב לגוף שלנו כלומר מתמכרים לכאב במקום להניח לו הדבר עלול לעודד פציעות ספורט קשות ולעתים אפילו בלתי הפיכות. אמנם היוגה נחשבת לכלי חזק ולכן חשוב לדעת איך לעשות אותה כמו שצריך ואסור ללכת לקיצון. חוסר מודעות לגבי איך לעשות את התרגילים, חוסר רגישות ויותר מדי אמביציה הם אלו שיכולים לגרום ליוגה להפוך למסוכנת. כדי להימנע ממצב שבו היוגה הופכת מסוכנת עלינו לשים לב למצבנו הפיזיולוגי ולתרגל בהתאם לזה וכך נפחית בתרגילים שגורמים למאמץ על שרירים מסוימים כמו למשל על הלב. חשוב לתרגל בסבלנות ולא להאיץ בגוף, להפעיל שיקול דעת במהלך התרגול ולתרגל את היוגה בצורה נכונה.