יוגלה / יתרונות היוגה לנשים

יתרונות היוגה לנשים

יוגה היא דבר נפלא ולא בכדי רבים מהאנשים שהחלו לתרגל התמכרו לתרגולים ולא ממש מתכוונים להפסיק. מדובר בשילוב שבין עבודה על הגוף- חיזוק השרירים, שיפור סיבולת לב ריאה, עבודה על מערכת הנשימה וחיזוק המערכת החיסונית יחד עם עבודה על הנפש. ביוגה אנו עובדים על זרימת של הדם, זרימת הצ’י כמו שהסינים קוראים לזה ולמעשה במקביל לעבודה הפיזית אנו גם עובדים על הנפש, על הנשמה וכך בעזרת התרגול אנו מחזירים את הגוף לאיזון בכל פעם מחדש. עבור נשים באופן ספיציפי יוגה היא דבר נפלא שכן תוך כדי התרגול אנו עובדים על האגן ועל השרירים הפנימיים מה שנקרא שרירי הליבה ולכן עבור נשים הדבר חשוב שכן זה מונע צניחת אגן, תורם לתהליך ההיריון וגם ללידה.

תרגול היוגה מסייע לנו לשפר את הבריאות שלנו בהמון היבטים גם ברמה הנפשית וגם ברמה הפיזית למשל היוגה מסייעת לנקות רעלים, להפחית בכאבי גב וברכיים ולכן היוגה היא גם כלי טיפולי.

היוגה מכניסה לנו פרנה לגוף, סוג של אנרגיה ולהכניס אותה לחיים שלנו זו ממש מתנה. מתנה שנותנת לנו שלווה בין תוך הלחץ והאינטנסיביות, מתנה שמחזקת לנו את הגוף מבפנים ומבחוץ. אז נכון שיוגה מתאימה לנשים אך היא מתאימה לכולם: לנערות, למבוגרים, לאימהות שרק ילדו, לספורטאים, אקרובטיים, לאנשים גמישים שרוצים למצות את הפוטנציאל שלהם, לאנשים הסובלים מכאבים ומדובר למעשה בתהליך שבו אנו מבינים שעל ידי התרגול אנו מכניסים בריאות ועבודה לגוף שלנו על ידי עבודה. יוגה היא ממש דרך חיים ומי שלומד לתרגל והופך את זה לחלק משגרת החיים שלו ומקבל כלים אותם הוא יכול ליישם בחיים שלו.