יוגלה / הריון ולידה / קורס הכנה ללידה – לידה פעילה
 

קורס הכנה ללידה – לידה פעילה

נשים רבות מתעניינות לגבי לידה טבעית ולכן הדבר החשוב ביותר לפני שלוקחים או מתעניינים בקורס הכנה ללידה כזו הוא להבין מהי בכלל לידה טבעית. אז לידה טבעית בהגדרה שלה היא כל לידה המתרחשת דרך הטבע – כלומר לידה וגינלית ללא שימוש במשככי כאבים.

 

מדוע בכלל כדאי ואפילו צריך להתכונן ללידה כזו?

ובכן, מכיון ואנו מראש יודעות שבלידה עצמה אנו לא מתכננות להיעזר בדברים חיצוניים כדאי שנצייד את עצמנו בכלים שיסייעו לנו להתמודד עם הלידה ועם הדברים שאנחנו מרגישות תוך כדי. ארגז כלים גדול ומגוון, יסייע לנו להתמודד עם מצבים כמו כאב למשל ולהתמודד איתו בצורה הטובה ביותר. במידה ואחד הכלים ששלפנו מהמאגר לא עזר, נוכל מיד לנסות כלי אחר. בשונה מהכנה ללידה רגילה, כאן לא נתמקד בהכנה לאפידורל אלא בדברים אחרים שיסייעו לנו להתמודד. כמובן שבכל מקרה חשוב לדעת מהו אפידורל ומה ההשפעות שלו כדי שאם נחליט בכל זאת לקחת אותו, הדבר יעשה בלב שלב ולא עם רגשות אשם. קורס הכנה ללידה טבעית יסייע לנו להתכונן ללידה גם אם במהלכה הדברים זרמו קצת אחרת ממה שתתכננו.

 

איך קורס הכנה ללידה יכול לעזור?

קורס הכנה ללידה טבעית מכין אותנו בשני מישורים: המישור הפיזי והמישור הנפשי. גוף שמוכן ללידה מבחינה פיזית ונמצא בכושר יקל על הלידה בצורה ניכרת. הליכה או שחייה מתונה (30 דקות ביום), התעמלות מתונה המותאמת להיריון כמו למשל יוגה להיריון או פילטיס להיריון תסייע בחיזוק שרירי האגן ושרירי הליבה מה שיעזור לנו בזמן הלידה. הכנה גופנית תסייע לנו לקבל את הלידה בכבוד ולהתמודד עם השינויים שהגוף עובר בזמן ההיריון. מבחינה נפשית ההכנה נעשית תוך כדי הבנת התחושות והרגשות שמתעוררות בזמן הלידה.