יוגלה / יוגה כדרך חיים / איך היוגה גורמת להרגעה?
 

איך היוגה גורמת להרגעה?

העולם המודרני בו אנו חיים מביא איתו לא מעט סטרס, מתח ולחץ לחיים שלנו. פעמים רבות אנו מרגישים בסוף יום את המתח שהצטבר בגב, בצוואר ובכתפיים בין אם זה כתוצאה מישיבה ממושכת מול המחשב, בין אם כתוצאה מלחץ שמופעל עלינו בעבודה ובין אם מאלף סיבות אחרות.

אחת הסיבות שרבים מאיתנו בוחרים לתרגל יוגה ממש בתחילת היום או לסיים את היום עם תרגול עמוק היא משום שאנו רוצים לשחרר את אותו לחץ, לנשום עמוק ולהנות משחרור אמיתי שמורגש תוך כדי ואחרי השיעור. איך איך יוגה בעצם גורמת לנו להירגע?

מוזיקה

רוב השיעורים מתקיימים לצד מוזיקה מרגיעה שמחברת אותנו אל הטבע, אל האמא אדמה. קולות של גלים, רוח שמנשבת על העצים, ציפורים מצייצות או אפילו כלי נגינה עדינים מהעולם הבודהיסטי הופכים את התרגול למרגיע מעצם היותו.

העלאת המודעות וריכוז

תרגול יוגה מחייב ריכוז עמוק. כל תנוחה שמה אותנו במקום שבו אנו מרוכזים מאוד בנקודה מסוימת, שמים דגש על התנוחה עצמה ומה הגוף שלנו צריך בכדי להגיע ולשמור על שהייה ממושכת באותה תנוחה וזה פשוט גורם לנו להתנתק מכל מה שיש מסביב. בעת התרגול, אנו שוכחים מכל הבעיות, שוכחים מהבית, מהעבודה, מהטלפון הסלולארי, מהמיילים ופשוט נכנסים לרמת מודעות עמוקה מאוד, מה שבאופן טבעי מייצר רוגע ושלווה בגוף.

נשימות עמוקות

כדי להצליח בתרגול ולהגיע לנקודה חדשה בכל פעם, אנו משתמשים בנשימות. נשימות עמוקות עוזרות לנו למקד את עצמנו בתוך התנועה ולהיות גמישים עם הגוף שלנו. אותו נשימות מזרימות דם וחמצן לתאים, משחררות את הלחץ מהגוף וגם כן תורמות לתחושה של ניקיון, שלווה ואנרגיה טובה.