יוגלה / יוגה כדרך חיים / אימון יוגה אישי
 

אימון יוגה אישי

יוגה מסייעת בחיזוק וחיטוב הגב ועל הדרך אנו גם עובדים בה על הגמישות של המפרקים והשרירים ומשפרים בצורה נכרת את היציבה. בנוסף, יוגה מסייעת לנו לחבר בין גוף לנפש, ליצור ריכוז תודעתי גבוה וממקדת אותנו כך שנוכל להגיע לידי שקט ושלווה. בשיעור יוגה משלבים תנוחות עמידה, שכיבה ישיבה תלוי בסוג היוגה שבחרנו, מתיחות וכמובן תרגילי נשימות ומדיטציה. היוגה עוזרת לנו לרווח את בין החוליות ולכן מאוד מקלה עבור אנשים הסובלים מכאבי גב ומפרקים. ניתן לעשות יוגה בקבוצות אך גם אימון יוגה אישי יכול להיות פתרון מעולה. אז למי אימון יוגה אישי יכול להתאים?

לאנשים שאין להם זמן בשעות קונבנציונליות
בואו לא נשכח שלמרות הרצון העז להירגע ולתרגל יוגה, רבים מאיתנו נמצאים סביב לוח זמנים די עמוס וצפוף. עבור אנשים שאין להם זמן לגשת לסטודיו בשעות בהן שיעורי יוגה מועברים בין אם זה בערבים או בבקרים, אימון יוגה אישי יכול להיות פתרון מושלם.

עבור מתחילים
מי שמעולם לא תרגל יוגה בחייו, יכול למצוא את עצמו מפיק את המירב משיעור יוגה אישי שכן ברגע שמדובר בשיעור של אחד על אחד, הרבה יותר קל למדריך או למדריכה להביא את כל תשומת הלב שלו למתרגל וכך לתקן אותו בין התנוחות, להנחות אותו בין תנוחה לתנוחה, לשים לב לנשימות של המתרגל וכך הוא יוכל להתקדם בקצב האישי שלו ואולי במידת הרצון גם להצטרף לקבוצה של מתקדמים.

לפני שבוחרים מדריך יוגה, כדאי לברר לגבי סוגי היוגה השונים ולבחור את הסוג שהכי מתאים לצרכים שלכם וכך גם תוכלו לבחור מדריך שיתאים לאותם צרכים בין אם הדגש הוא על שלווה נפשית, בין אם על חיזוק של הגוף או שיפור הגמישות.