יוגלה / לבריאות / דרכים טבעיות ובריאות לטפל בגוף
 

דרכים טבעיות ובריאות לטפל בגוף

הנה שוב מגיע לו החורף ואתו המחלות והתסמינים השונים. אתם רצים וניגשים לרופא לקבל תרופות ומרשמים כנגד המחלה, אבל האם חשבתם על זה – איך אפשר למנוע את זה כל פעם מחדש? האם ישנן תרופות טבעיות יעילות יותר?

הכנו עבורכם את המדריך המלא לשמירה על הגוף בדרכים טבעיות ובריאות שתורמות לחיזוק מערכת החיסון של הגוף.

הרבו בשתיית נוזלים

גוף האדם מכיל מים רבים והם מהווים כשבעים אחוזים ממשקלנו. שמירה על כמות מים קבועה בגוף היא קריטית לקיום החיים של הגוף כמכלול ושל התאים המרכיבים אותו. כדי לשמור על כמות קבועה של מים בגוף, על מערכות הגוף לקיים ללא הפסקה את הפעולות שבאמצעותן כמות המים היוצאים מהגוף תהיה שווה לכמות המים הנכנסים לגוף.

הקפידו על מנוחה במהלך היום

נכון זה קשה לעצור באמצע שגרת החיים עם העבודה והילדים ומטלות הבית, אבל נסו לתפוס לעצמכם רגע קט – שכבו על הספה, כבו את הפלאפון וקראו איזה ספר טוב, בשביל להרגיע את המערכות השונות בגוף. חוסר מנוחה יוכל להביא להתפתחויות של מחלות שונות אשר נגרמות כתוצאה מעייפות ומסטרס. התקררות קטנה יכולה להביא לדלקת ריאות למשל בתנאים של לחץ ועומס.

השתמשו בתרופת סבתא

כן, סבתא צודקת ותרופות טבעיות תמיד עוזרות, בערב סגריר שתו לכם כוס מים חמים עם לימון בדבש בשביל לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון, אפשר גם להוסיף ג'ינג'ר שנמצא כיעיל ביותר כנגד וירוסים.

מזונות על

תרופות טבעיות הן לא רק לטיפול ספציפי אלא יכולות להיות חלק משגרת החיים. לתזונה בריאה במהלך שגרת החיים יש חשיבות רבה בשמירה על מערכת חיסון חזקה ובריאה. מזונות כמו פחמימות פשוטות וסוכרים, קפאין, אלכוהול ושתייה ממותקת, עלולים להחליש את מערכת החיסון.

לעומת זאת, תזונה עשירה בוויטמינים ובמינרלים המצויים בשקדים, פירות העונה, ירקות בחמישה צבעים, דגנים מלאים וקטניות תגרום לגופכם להיות עמיד יותר בפני מחלות החורף השונות. מומלץ לגוון בסוגי המזונות שאתם אוכלים על מנת לקבל את כל רכיבי המזון החיוניים.

 

תוספי מזון וויטמינים

ישנם מספר תוספי מזון וצמחי מרפא שיכולים לסייע לריפוי והחלמה מהירה. מומלץ לבחור את התוספים והמינון לאחר יעוץ מקצועי. תוספי המזון הם: אבץ, ברזל, מולטי ויטמין, ויטמין C, פרוביוטיק ועוד. תוכלו לחפש את הרשימה המלאה של תוספים וויטמינים אונליין.

אוויר פתוח

נסו להימנע להישאר זמן רב באותו חלל סגור עם מספר רב של אנשים, במיוחד בחורף. סביבה מאווררת תעזור לכם להימנע מווירוסים וחיידקים.

לסיכום, ניתן לעבור את החורף בשלום, אם תסגלו לכם חיים בריאים לכל אורך השנה בעזרת תרופות טבעיות עם מערכת חיסונית חזקה.

 

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה