יוגלה / לבריאות / הגיע הזמן שתדאגו לגוף שלכם
 

הגיע הזמן שתדאגו לגוף שלכם

יש המון דברים שאנחנו לא יודעים על הגוף שלנו, רוב הזמן אנחנו לא שמים לב לרכיבים המצויים באוכל או בשתייה ולא דואגים אם אנחנו לא עושים פעילות ספורטיבית כלשהי. גם אם אתם משתדלים לאכול בריא ומסודר, זה לא אומר שהגוף שלכם מקבל את מה שהוא צריך.

אז כשמדובר בגוף שלכם, אחד הדברים שתרצו לעשות עבורו זה סילוק רעלים הנמצאים בו. איך עושים את זה?

עקבו אחר הנקודות הבאות

דיאטת מיצים

מדובר בתהליך סילוק רעלים לטווח הקצר (שבוע ימים) אך מועיל במידה רבה. זוהי דרך מצוינת לנקות את הגוף מבלי להרגיש רעב. כמות מספקת של פירות יכולה להגביר את רמות האנרגיה שלכם ולסייע לכם בניהול המשקל. אתם יכולים לבחור אם לגוון בין הפירות או ללכת על מוטיב פרי אחד. זה לא משנה, העיקר שתאהבו את הפירות שתשתו. אחרת אין טעם לסבול.

אוכל אורגני

כאן מדובר בתהליך סילוק רעלים לטווח הארוך ומדובר למעשה בהפיכת התפריט הרגיל שלכם לאורגני. תוצרת רבה המיועדת לשוק הרחב מרוססת בכימיקלים, חומרי הדברה ובדשנים שונים. אוכל אורגני משתדל להיות הכי קרוב לתוצרת הטבעית וכמעט לא בא במגע עם חומרים כימיים. קיימות תוויות המראות מהו אוכל אורגני ומה לא, זאת על מנת להקל עליכם במהלך הקניות.

מדיטציה ויוגה

הגוף שלכם, על אף שמדובר בגוף פיזי, הוא צריך יחס לאו דווקא רק בפן הפיזי. כשאתם עושים מדיטציה או יוגה, אתם מתחברים לפן אחר בגופכם. כך, אתם יכולים להפיג מתח, מחשבות רעות, דאגות ושאר רגשות שליליות שיכולות להרע לכם ולגופכם. הגוף מגיב לנפש הרבה יותר ממה שאתם חושבים לכן ההמלצה שלנו היא לפנות אפילו רק עשר דקות ביום בשביל לנקות את הראש ולחזור למוטב.

הימנעו מסוכר

מאז ומתמיד המשקאות המתוקים מלאים בסוכר, כשאתם שותים תה או קפה אתם ודאי מוסיפים כפית סוכר או שתיים אם לא שלוש. אין מה לעשות, סוכר ממתיק לנו את החיים. אך הוא לאו דווקא מועיל לגוף. נסו להימנע מסוכר לתקופה ותופתעו לגלות שכשתרצו לחזור לסוכר, זה יהיה מאוחר מדי ומתוק מדי. הימנעות מסוכר היא מעין גמילה מסוכר דבר שיכול לשפר את איכות החיים שלכם משמעותית.

עצה אחרונה והכי חשובה – אל תגזימו

מעל הכל, לא משנה כמה אתם מרגישים את הצורך לסלק רעלים מהגוף שלכם, חשוב שתמצאו את האיזון שבשמירה על הגוף, הגזמה בפעילות ספורטיבית יכולה לגרום לפציעות ספורט, הרגילו את עצמכם לשגרת יום בה מעורבים תזונה נכונה עם תרגילים גופניים (אפילו מתיחות) ואם אתם לא מרגישים שזה מספיק אתם תמיד יכולים להיעזר בדיאטנים או אפילו להצטרף לשיעורי יוגה. מה שיעזור לכם להרגיש יותר טוב עם עצמכם, זה מה שאתם צריכים לעשות.

 

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים