יוגלה / יוגה כדרך חיים / יוגה ושרירים גמישים
 

יוגה ושרירים גמישים

לתרגול יוגה יש מגוון של יתרונות ביניהם יוגה מסייעת להרגיע את הגוף והנפש, תורמת לשיפור זרימת החמצן והגעת הדם אל התאים, תורמת לתהליך עיכול טוב יותר ואף מעודדת ירידה במשקל. יוגה גם מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית ואפילו מפחיתה את הסיכוי לדיכאון.

יחד עם זאת, תרגול יוגה על בסיס קבוע מסייע להגמשת השרירים ובכך אנו יכולים לבצע מגוון פעולות של היום יום בצורה קלה יותר.

מה זו בעצם גמישות ?

גמישות זו היכולת שלנו להגיע לטווח תנועה מסוים במפרקים השונים. גמישות אמנם מושפעת ממגוון של גורמים כמו למשל המשקל שלנו, סוג הפעילות שאנו מבצעים, הרגלי היום יום… גם פרמטרים פיזיולוגיים כמו מין ומשקל משפיעים על הגמישות.

כשאנו מבצעים תרגול יוגה על בסיס קבוע (לפחות אימון אחד בשבוע) אנו עובדים על הגמישות של המפרקים מה שעוזר לנו בהמון תחומים.

ראשית כל, גוף גמיש הוא גוף יציב יותר… כלומר ככל שהשרירים שלנו גמישים וחזקים יותר, ככה אנו גם יציבים. שנית, הגמישות עוזרת לנו כאמור במגוון של פעולות שאנו מבצעים ביום יום בין אם זה לעלות מדרגות, ללכת, לנהוג או להרים חפץ שנפל לנו מהרצפה.

בנוסף, אם אתם מבצעים פעילות גופנית נוספת כמו למשל אימונים פונקציונליים לשיפור החוזק והכוח השריר, אימון ריצה, שחיה או רכיבה על אופניים, ככל שתהיה גמישים יותר, כך הביצועים שלכם ישתפרו פלאים. ככל שנעבוד יותר על הגמישות שלנו, ככה נקטין את הסיכוי לפציעות ספורט ונוכל לחזק את הגוף בצורה טובה יותר, שכן גוף גמיש מאפשר יותר טווח תנועה.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה