יוגלה / יוגה לפי גילאים / יוגה לנערות
 

יוגה לנערות

יוגה: מרגיעה, מסייעת לעבוד על הגמישות, מקלה את העומס של חיי היומיום וכן, מסתבר שהיא מומלצת גם לנערות שכן גיל ההתבגרות מלא בשינויים פיזיולוגיים וגם נערות רבות מתמודדות עם קשיים רגשיים ומנטליים. פעמים רבות נערות חשוב כעס, מתח ועצבנות כחלק בלתי נפרד מאותם שינויים שהן עוברות מה שמשפיע מאוד על מצבן הנפשי. יוגה היא תרופה לדבר הזה המכונה גיל ההתבגרות. שיעורי יוגה מביאים איתם חיבור ממשי בין גוף ונפש ומסייעים גם להתמודד עם השינויים ההורמונליים הרבים שהגוף עובר בגיל זה. למעשה, בגיל זה הגוף מוכן לתרגול שכן חלק מהתרגילים מעודדים הזנה של השרירים הפנימיים ואף מעודדים התפתחות פיזית תקינה של האגן והירכיים.

במהלך שיעורי יוגה לנערות עובדים כמובן על תרגילי נשימה ותנוחות המסייעות לשמור על הריכוז ולעורר את התודעה שלנו וכך להביא אותה לידי נוכחות. הגישה דוגלת בעבודה על ההיבט הפיזי והנפשי גם יחד שכן הסינים מאמינים כי קיים קשר ישיר בין השניים וגוף האדם הינו מכלול.

למעשה, עבודה על מודעות והתעוררות התודעה מסייעת גם בחיזוק הביטחון העצמי שכן כשאנו מודעים לעצמנו אנו יכולים לסלק את המחשבות השליליות שלנו, להימנע מלחשוב על העבר ולהתמקד ברגע הזה מה שהופך אותנו לבעלי שליטה עצמית גבוהה. במקביל, בשיעורי יוגה לנערות גם עובדים על בריאותו של עמוד השדרה, על היציבות, על שיווי המשקל מה שמסייע להחזיר את הגוף לאיזון הטבעי שלו.

ניתן גם להירשם לשיעורי יוגה הנקראים יוגה לאם ולבת המסייעים בחיזוק הקשר ומעודדים פתיחות והקשבה. תרגול היוגה מסייע בהזרמת הדם אל השרירים ואף באמצעותה ניתן להתמקד בצרכים הספיציפיים של כל נערה בשיעור.