יוגלה / הריון ולידה / יתרונות היוגה בהיריון ולקראת הלידה
 

יתרונות היוגה בהיריון ולקראת הלידה

בשונה מפעילות גופנית המותאמת לנשים בהיריון, יוגה לנשים בהיריון מטרתה להכין את גוף האישה לזמן הלידה ולתהליך גדילת הרחם.

מעבר לכך שבשיעורי יוגה לנשים בהיריון מחזקים את האגן ואת השרירים הפנימיים של הגוף, מדובר דווקא בעניין תודעתי. כלומר, כאשר אישה יודעת איך עליה להתמודד עם הלידה בצורה הטובה ביותר ולא עסוקה דווקא בדברים כמו פתיחה או צירים אלא בנשימות, הרבה יותר קל לה להתמודד עם החוויה הלא פשוטה יש יאמרו מאתגרת שנקראת לידה.

ההתכנסות פנימה והעבודה בשיעורי היוגה על הנשימות נותנות לאישה את הכלים הנכונים להתמודד הן עם השינויים הרבים שהגוף עובר בזמן היריון והן עם הלידה עצמה. יוגה גם נותנת מאין הפוגה כזו אשר משחררת אותנו מכל הדברים של היומיום בין אם זה עבודה, משפחה, סידורים, מתחים שיש לנו מכל מיני סיבות ופשוט עוזרת לנו לשכוח מהכל ולהשקיע קצת זמן בעצמנו.

יתרונותיה של היוגה בזמן היריון:

1. שומרת עלינו בכושר במהלך ההיריון- יוגה משפרת את היכולות האירוביות והאנאירוביות למרות שלא מדובר במאמץ פיזי אינטנסיבי. דווקא העבודה על נשימות, מתיחות תרגילי גמישות וזרימה בין התרגילים היא זו המסייעת בחיזוק הגוף מכל הבחינות.
2. יוגה עוזרת לנו לשלוט בגוף- יוגה עושה לנו הכרה עם כל איבר בגופנו ולכן עוזרת לנו להגיע לידי שליטה בגוף שלנו מה שלמעשה עוזר לנו בזמן הלידה.
3. תשומת לב על האגן והרחם- בשיעורי יוגה להיריון וללידה התרגילים נותנים תשומת לב מלאה לאגן ולרחם מה שמכין אותנו לקראת הלידה. אישה שחווה היריון תקין יכולה לתרגל יוגה מודרכים כבר משבוע 14 ועד רגע הלידה.

אישה שמתרגלת יוגה תרגיש הרבה יותר טוב בזמן ההיריון.