יוגלה / יוגה כדרך חיים / כיצד לחזק את הגוף מבפנים
 

כיצד לחזק את הגוף מבפנים

רבות כבר דובר על דרכי החיזוק של הגוף מבחוץ ויש לא מעט דרכים לעשות זאת. בין הדרכים הללו נמצא את שלל סוגי ענפי הספורט הקיימים כמו ריצה, אימוני כושר, הרמת משקולות ועוד. יחד עם זאת, חשוב להבין, שחיזוק הגוף מבחוץ אינו תורם לפנים שלנו ועלינו להשקיע גם בפנימיות מבלי לפחד או לוותר על חיזוק חיצוני. ישנן גם דרכים לחזק את הגוף מבפנים בנוסף לחוץ והן אפילו מאוד נחמדות ומפתיעות – אחת מהדרכים האלו היא היוגה. יוגה מצליחה לחזק את הגוף שלנו ואת הנפש שלנו ביחד וכולנו למדנו עוד בבית הספר כי "נפש בריאה בגוף בריא" היא המתכון להצלחה ולחיים טובים.

טרם נרחיב על מהי יוגה ועל יתרונותיה ויכולותיה בחיזוק גופנו, חשוב לנו לציין כי כאשר מבצעים יוגה על בסיס קבוע, מומלץ מאוד להכין את הגוף לכך על ידי נטילת תוספי תזונה נכונים ומותאמים לצרכים הספציפיים של הגוף בהתחשב בכך שעומדים לעסוק ביוגה אשר גובה לא מעט יכולות פיזיות.

 

מהי יוגה

היוגה היא בעצם אימון גופני – רוחני ופילוסופיה רוחנית והיא מגיעה מתורת החשיבה ההינדית. כפי, שציינו בפתיח הכתבה, היוגה שכיחה, ויש לה גרסאות רבות, כאימון גופני שנועד למטרת הנאה ובריאות. יוגה, מבקשת לתרום למודעות, הכרה עצמית ולאיזון הנפש והגוף גם יחד. דרך היוגה, האדם מקבל כלים להתמודדות עם הקשיים האישיים אותם הוא חווה, בין אם מדובר על קשיים פיזיים לבין אם קשיים פיזיים.

סוגי יוגה

  • ביקראם יוגה – סוג יוגה זה מתאים למי מאיתנו המחפש אחר ריכוז. האימון מתבצע בחדר המחומם ל- 30 מעלות וכולל 26 תנוחות יוגה שונות.
  • פאואר יוגה – הפאואר יוגה מתאימה לספורטאים בעיקר ולא למתחילים. בסוג זה של היוגה ישולבו תנוחות יוגה עם תרגילי אירובי ובעת הביצוע תשולב הוצאת קולות.
  • אשטנגה – חובבי הזיעה יאהבו את סוג יוגה זה וייהנו מאימון אינטנסיבי בעל 6 סדרות של תנוחות יוגה שעולות בדרגות הקושי. אשטנגה שמה דגש על גמישות וסיבולת, כוח ותנוחות עמידה.
  • איינגר יוגה – האיינגר מיועדת לכל מי שרוצה להתחטב וכוללת ביצוע מדויק של תנוחות תוך שהייה ארוכה בכל תנוחה. התפיסה בסוג זה של יוגה היא ששיטה זו מועילה מאוד לבריאות וכוללת שימוש במיני אביזרים שונים, כגון שמיכות וחגורות.

לסיכום, כל אדם המעוניין לחזק את הגוף ואת הנפש שלו, מוזמן לעשות יוגה. הדבר היחיד שיש לזכור הוא שהיוגה היא בסופו של דבר אימון גופני ועלינו לדאוג לגוף שלנו, שיהיה ערוך ומוכן לפעילות זאת. רבים מה – "יוגאיסטים" גורסים כי ברגע שמתחילים יוגה, ההתמכרות אליה היא טבעית רק שהפעם מדובר בהתמכרות חיובית מכל אספקט.