יוגלה / יוגה כדרך חיים / כמה סוגים של יוגה קיימים?
 

כמה סוגים של יוגה קיימים?

תרגול יוגה מסייע בחיבור בין הגוף לנפש ולרוח, יוגה מסייעת לנו להגדיל את רמת המודעות, מעלה את רמות האנרגיה ואף תורמת לאיזון בכל הרמות.. יחד עם זאת, כל אחד מאיתנו שונה מהאחר ולכן חשוב לבחור את סוג היוגה שהכי מתאים לנו.

אשטנגה יוגה

יוגה בסיסית שבה מתרגלים כמה תנוחות עיקריות בכל מיני וראיציות כאשר הסדר תמיד יהיה קבוע. המטרה היא לתרגל את האשטנגה בכל יום, 6 פעמים בשבוע כאשר הדגש הוא על טווח תנועה ויצירת אנרגיה בכל חלקי הגוף. חשוב לדעת שיש רצף ותנועתיות, מדובר בתרגול מאתגר מאוד כאשר התרגול עצמו מבוסס על 6 סדרות של תנוחות כאשר כל הזמן עולים ברמת הקושי.

מתאים למי שרוצה לתרגל יוגה קלאסית, לאתגר את עצמו, לחזק ולהתחטב.

ויניאסה יוגה

הדגש בתרגול הוא הסנכרון בין הנשימה לתנועה ולמעברים בין התנוחות השונות. היוגה מתאימה למי שמחפש להתחבר לגוף בצורה עמוקה ויחד עם זאת להישאר קשוב לעצמו ולהתקדם בהדרגה.

ביקראם יוגה

מתרגלים בחדר שמחומם ל-30 מעלות סלציוז, שכן האמונה המבוססת על שיטה זו מסבירה כי החום מסייע בתהליך ניקוי הרעלים ואף תורם להגיע לרמת ריכוז גבוה יותר ודיוק בתנוחות. הרצף של התנוחות קבוע, התרגול זורם וניתן לתרגל את התנוחות השונות בכל מיני דרגות קושי. מאוד מאתגר, לא לכל אחד.

איינגר יוגה

תרגול בו שמים דגש רב על רמת הדיוק של התנוחות השונות. הרעיון הוא לשהות זמן רב בכל תנוחה כאשר יש התייחסות לתהליך הכניסה והיציאה בכל תנוחה. בנוסף, יוגה זו משלבת כל מיני אביזרים כמו שמיכות, רצועות, בלוקים ועוד, אלו  מאפשרים למנוע פציעות ולאתגר את הגוף. אין כמעט מאמץ אירובי ולכן פחות מתאים לאנרגתיים שבינינו.

 

מרחבי הרשת:
אינטרנט ביתי – עם בזק בינלאומי
שי פניני – משרד עורכי דין
סדרות – הסדרות הטובות ביותר – yes
עורך דין שי פניני – מומחה למשפט מסחרי