יוגלה / הריון ולידה / ללדת בלי כאב
 

ללדת בלי כאב

נשים רבות יעדיפו להתכונן ללקיחת אפידורל בזמן הלידה שלמעשה מסייע להפחית את הכאבים בעת הצירים. מרגע הזרקת האפידורל יעברו בין 10-20 דקות עד שהאישה היולדת תרגיש הקלה בכאבי הצירים. מכיון ומדובר בחומר כימי, לזריקה יש תופעות לוואי כמו בחילות, כאבים כתוצאה מהזריקה, רעד וייתכן גם קוצר נשימה. מסיבה זו בשנים האחרונות עולה המודעות לגבי קורס הכנה ללידה, שיעורי יוגה ופילטיס לנשים בהיריון המסייעים בחיזוק השרירים הפנימיים ושרירי האגן מה שמקל גם כן בזמן הלידה. הן בקורס והן בשיעורים מלמדים את האישה כיצד לנשום בצורה הטובה ביותר בכדי להתמודד עם הכאבים עצמם ולמעשה מכינים את האישה ללידה עצמה מה שפעמים רבות מסייע לאותן נשים שלוקחות במסגרות הללו חלק להימנע מנטילת אפידורל מה שמאפשר לאישה לקום על הרגליים זמן קצר אחרי הלידה ולהימנע מכל אותם תופעות לוואי.

קצת על קורס הכנה ללידה
מטרתו של הקורס הינה לאפשר לאישה היולדת להתמודד עם הלידה עצמה ממקום חיובי. בקורס מלמדים את הנשים איך לקחת את תחושת הצירים ולקחת את זה למקום של התקדמות בלידה ולא למקום של כאב. קורס הכנה ללידה מסייע לנשים בהיריון לעבור לידה טבעית ללא אפידורל, עוזר להתמודד עם הכאב בגבורה והופך את הלידה לחוויה חיובית, זורמת, מעצימה וטובה. ברגע שיודעים למה הולכים ולומדים איך להתמודד עם זה, הרבה יותר קל.

שיעורי יוגה ופילטיס

בשיעורים אלו, פרט לעובדה שמחזקים את השרירים הרלוונטיים יש גם חשיבות מאוד גדולה לנשימה. תרגילי הנשימה לא רק עוזרים לעבור את תקופת ההיריון אלא גם עוזרים בזמן הלידה.