יוגלה / לבריאות / ניתוחים פלסטיים – בעד ונגד
 

ניתוחים פלסטיים – בעד ונגד

ניתוח פלסטי זהו נושא השנוי במחלוקת. הטוענים בעד – מנופפים באפשרות לרכוש ביטחון עצמי באמצעות הליך פשוט וקצר בן כמה שעות, אך מנגד עומדים אלו המתנגדים לכך ומונים רשימת חסרונות הכרוכות בהליך הכירורגי.

כל אחד מאתנו בטרם שהוא יוצא מהבית הוא מציץ לשנייה (ולפעמים גם ליותר…) במראה. המראה שלנו אחראי לביטחון העצמי שלנו, להרגשה הטובה שלנו ולהצלחה שלנו בחיים. אז נכון שאם נשמור על אורח חיים נכון נוכל להנות על פי רוב מגוף מחוטב ופרופורציונלי ולא נזדקק לניתוח פלסטי או לכל הליך כירורגי אחר על מנת לשפץ את הגוף. אך זה רק באופן כללי, כי ישנם דברים שהם לא ממש בשליטתנו ואין לנו את האפשרות לשנות אותם מבלי לערב את ההליך הכירורגי.

למען הסדר הטוב, נמנה את היתרונות שבהליך הכירורגי מול החסרונות כדי שאם הגעתם לצומת הזו ואתם מתלבטים אם ללכת על זה או לא, תוכלו להחליט מתוך ישוב הדעת.

ניתוחים פלסטיים – הסיבות נגד

הסיבות נגד ההליך הכירורגי רבות הן ורק כאשר ישנה סיבה ממשית שאין לה מענה באופן אחר, יהיה ההליך הכירורגי המוצא הנכון.

סיבה מספר 1 – הניתוחים הפלסטיים נאמדים בעשרות אלפי שקלים כאשר אלו מחדדים את פערי המעמדות. מחאה זו ראויה להישמע במיוחד בחברה הישראלית של היום המורכבת מרמות סוציו אקונומיות שונות ואף קוטביות.

סיבה מספר 2 – ניתוח פלסטי, כמו כל ניתוח, מחייב הרדמה מלאה והתמסרות לאזמל הניתוחים, דבר העלול לסכן חיי אדם ולהוביל חלילה גם למוות, אז כאשר הניתוח הוא לצורך חיוני, עושים זאת מחוסר ברירה, אך כאשר מדובר בניתוח שהוא לשם היופי, או אז יש לשקול היטב האם הדבר מוצדק.

סיבה מספר 3 – לעיתים קורה שגם לאחר הניתוח, הפציינט אינו שבע רצון מהתוצאות, כך שהתיקון רק קלקל והרס עוד יותר את המצב שהיה מלכתחילה.

העולה מן הדברים לעיל, שניתוח פלסטי יכול אמנם להועיל ולשפר את המראה, אך כדאי לשמור את האופציה הזו למקרים בהם אין אפשרות לשלוט על המצב באופן אישי על ידי שמירה על אורח חיים תקין של תזונה נכונה ופעילות גופנית.

ניתוחים פלסטיים – הסיבות בעד

הרבה אנשים פונים להליך הכירורגי שבניתוח הפלסטי על מנת לשקם את הגוף שלהם ולהחזיר אותו למראה המחוטב אותו הרסו במו ידיהם על ידי ניהול אורח חיים בלתי תקין, תזונה לקויה, היעדר פעילות גופנית ובכלל הרגלי חיים שאינם עושים טוב עם הגוף. במקום להתאמץ ולפתור את הבעיה שנוצרה על ידי תרגילי התעמלות מתאימים ודיאטה טובה, הם פונים להליך הכירורגי ומנסים לעצב את עצמם אחת ולתמיד. אז נכון שאכן הניתוח יכול לפתור עבורם את הבעיה ולהעניק להם את המראה אליו הם שואפים, אך חשוב לשים לב גם לסעיף הבא שימנה את החסרונות הטמונים בהליך הכירורגי.