יוגלה / לבריאות / פילאטיס בלט
 

פילאטיס בלט

על פילאיס בלט… שמעתם כבר?

הוא מחזק את הגוף, עובד על שרירי האגן, משפר את היציבה, מזרים את הדם, גורם לנו לעמוד זקוף יותר, להכיר את הגוף וכן יש לפילטיס עוד המון המון יתרונות. עד עכשיו הכרנו אותו בשתי צורות עיקריות:

  1. פילטיס מזרן – מגוון של תרגילי פילטיס על מזרון בהם ניתן לשלב אביזרים נלווים דוגמת גליל, כדורים לחיזוק השרירים, גומיות, מעט משקולות, פיט בול ועוד. הוא מצוין לאנשים הסובלים מכאבי גב אבל יש לבצעו בבקרה מלאה. בעבודה על פילטיס מזרן אנו מחזקים את שרירי האגן, מכינים את הגוף ללידה במקרה של היריון, משפרים את היציבה ואת שיווי המשקל.
  2. פילטיס מכשירים – שילוב בין מיטת קפיצים, כסא קפיצים ועוד סוג של מכשיר המאפשר לנו להגיע לטווח תנועה מלא. בכל המכשירים מבצעים אינספור סוגים של תרגילים בוריאציות ובדרגות קושי שונות עם דגש על מתיחה אחרי כל תרגיל. הרעיון בקפיצים הוא שאנו יכולים לשלוט ברמת הקושי של השיעור לפי המצב הפיזי שלנו לאט לאט להתקדם. העבודה על המיטה מסייעת הן בתהליך של שיקום הגוף אחר פציעות, הן בעבודה על חיזוק השרירים והן על היציבה.

 

והפילטיס שעדיין לא כל הישראלים מכירים. הוא הגיע אלינו ישירות מאירופה. למעשה מדובר בבר ממש כמו של רקדניות בלט, ארוך ארוך עליו מבצעים את כל השיעור. העבודה היא עבודה על שרירי הליבה בעיקר – חיזוק הגב וחגורת הכתפיים לצד עבודת בטן מרוכזת. במהלך השיעור ההקפדה היא על עמידה נכונה, הארכה של הגוף תוך כדי ביצוע תנועות ומתיחות מעולם הבלט והריקוד. השיעור מתבצע עם מוזיקה, זאת בשונה משיעורי הפילטיס הקודמים שציינו, וייב נדיר והרבה חיוכים. אל תחשבו שמדובר בשיעור קל, יש להפגין שיווי משקל, הכרה מעמיקה עם אנטומיית הגוף, גמישות וחוזק שרירי ניכר.

 

אז אם גם אתם או אתן חולמים להיות רקדני בלט ומגשימים זאת רק בהופעות מיוחדות, זה הזמן להגשים את החלום, להצטרף לשיעורים שפזורים במספר מצומצם של סטודיואים בארץ, אנחנו בטוחים כי לאט לאט הטרנד הזה יתפוס תאוצה… זה הרבה יותר מפוינט ופלקס, זה בטוח!