יוגלה / יוגה לפי גילאים / יוגה לתינוקות – עוד שיטה להתמודדות עם גזים
 

יוגה לתינוקות – עוד שיטה להתמודדות עם גזים

הורים לתינוקות מתמודדים באופן טבעי עם אתגרים רבים בשלבי ההתפתחות השונים שלהם, אך אין ספק שהאתגרים הגדולים ביותר הם אלו שמגיעים בחודשים הראשונים. אחד מהאתגרים הנפוצים יותר הוא גזים אצל תינוקות המופיעים מספר שבועות לאחר הלידה וגורמים להם לכאבים ואי נוחות, ומתוך כך הורים רבים מחפשים את התשובה לשאלה איך להקל על תינוק שסובל מגזים. אנו רוצים להכיר לכם כעת את שיטת היוגה לתינוקות (בייבי יוגה) שבהחלט עשויה להקל במצבים הללו.

מה זה בייבי יוגה?

בייבי יוגה היא למעשה טכניקת תקשורת בין ההורה לתינוק. התרגילים מבוססים על היוגה המסורתית אך מותאמים לגיל וליכולת של התינוק, כאשר הדגש הוא עיסוי ותנועה וכן מתיחה והגשמת המפרקים. כמו כן הטכניקה שמה דגש על פיתוח התקשורת המילולית והפיזית בין ההורה לילד.

איך השיטה מסייעת לתופעת הגזים?

ובכן, כאשר התינוק סובל מגזים נוצר למעשה מצב בו גזים כלואים בקיבה. פעמים רבות, תנועה עדינה של הגוף תסייע לשחרר אותם ועל כן ממליצים בהרבה מקרים על עיסוי מיוחד או על תנוחת "נמר על עץ". לצד היתרונות הרבים של בייבי יוגה, התנועה של הגוף שמביאה לתזוזה של המעיים בהחלט עשויה להביא להקלה משמעותית בתופעת הגזים. חשוב להבין שחלק משמעותי בטכניקה כולל עיסויים ובפרט כאלו הנעשים באזור הבטן כאשר המטרה העיקרית היא להקל על התופעה, זאת לצד תנוחות ותרגילים נוספים שבהחלט יתרמו למאמץ גם הם.

מאיזה גיל אפשר להתחיל לתרגל?

מומלץ להתחיל החל מגיל חודש וזוהי גם פחות או יותר התקופה בה תופעת הגזים מתחילה לתת את אותותיה. אם גם אתם מחפשים איך להקל על תינוק שסובל מגזים, זוהי בהחלט טכניקה ששווה להכיר.